قالیشویی شربت اوغلی شعبه ی دیگری ندارد.

نحوه کار قالیشویی شربت اوغلی

در قالیشویی ها چه می گذرد؟ | آشنایی با نحوه کار قالیشویی شربت اوغلی

اطلاع از نحوه کار قالیشویی شربت اوغلی می تواند باعث شود تا تصمیم درستی برای استفاده از خدمات ما بگیرید، به همین دلیل ما در این نوشتار به بررسی نحوه کار قالیشویی شربت اوغلی می پردازیم.

آشنایی با نحوه کار قالیشویی

مهمترین نکته این است که اگر یک قالیشویی جزء مراکز تایید شده اتحادیه باشد و به رضایت مشتریان اهمیت بدهد، از روش های اص و بیشتری برای شستشوی فرش های شما استفاده می کند،این موضوع شامل استفاده از مواد شوینده مناسب، تجهیزات حرفه‌ای، و فرآیندهای دقیق‌تر برای حفظ کیفیت فرش می‌شود.

پس تا انتها همراه ما باشید تا با نحوه کار قالیشویی شربت اوغلی آشنا شوید.

نحوه کار قالیشویی شربت اوغلی

 کارشناسی فرش توسط پرسنل قالیشویی شربت اوغلی

در قالیشویی‌های پیشرفته، برای فرش‌های دستباف و ماشینی، اهمیت ویژه‌ای در شیوه‌های خاص شستشو داده می‌شود. این شیوه‌ها و مراحل معمولا به صورت لاین‌های مجزا عمل می‌کنند تا به بهترین نتیجه برسند.

مهمترین گام در این فرآیند این است که یک کارشناس متخصص به محل مورد نظر مشتری اعزام می‌شود. این کارشناس با دقت جزئیات فرش را بررسی کرده و وضعیت سلامت آن را ارزیابی می‌کند. این اطلاعات به تعیین نوع شستشو و روش‌های مورد نیاز کمک می‌کند. سپس، هزینه شستشو به مشتری اعلام می‌شود تا پیش از شروع فرآیند با آن موافقت شود.

 غبار روبی فرش

دستگاه گردگیر در واقع یک دستگاه مکانیزه است که برای جمع‌آوری و حذف ذرات موجود بر روی فرش‌ها به کار می‌رود. این دستگاه با استفاده از برس‌ها و وسایل خاص، فرش را از ذرات خارجی مانند خاک و گرد و غبار پاک می‌کند.

به طور معمول، فرش‌ها بعد از کارشناسی و ارسال به قالیشویی، ابتدا به مرحله گردگیری منتقل می‌شوند. در این مرحله، دستگاه گردگیر بر روی فرش‌ها اجرا می‌شود تا ذرات گرد و غبار از روی فرش‌ها جدا شوند. پس از این مرحله، فرش‌ها آماده‌ی ورود به لاین شستشو می‌شوند.

 غبار روبی فرش

 تفکیک فرش ها در قالیشویی

سومین مرحله در نحوه کار قالیشویی شربت اوغلی، تفکیک فرش بر اساس جنس الیاف است. البته بر اساس سایر ویژگی ها نیز تفکیک می شود:

 • متراژ: اندازه و متراژ فرش یکی از عوامل مهم در تعیین نحوه شستشو است. فرش‌های بزرگتر نیاز به تجهیزات خاصی و فرآیند شستشوی بیشتری دارند.
 • نوع بافت: فرش‌ها به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: دست‌بافت و ماشینی. هر نوع بافت نیاز به روش‌های مخصوص به خود دارد. مثلاً، فرش‌های دست‌بافت معمولاً حساس‌تر هستند و نیاز به دسترسی به تکنیک‌های دقیق‌تر دارند.
 •  وضعیت الیاف: وضعیت سلامت الیاف فرش نیز مهم است. فرش‌هایی که به طول سال‌ها استفاده شده و الیاف ضعیف شده باشند، نیاز به روش‌های خاصی دارند تا آسیب جدیدی به آنها وارد نشود.

با توجه به این عوامل، متخصصان در قالیشویی تعیین می‌کنند که هر فرش چه نوع شستشو و با چه شرایطی نیاز دارد. این موضوع شامل دما و فشار آب، نوع مواد شوینده و مدت زمان شستشو می‌شود.

 تنظیمات دستگاه و شستشو

 در دستگاه‌های قالیشویی اتوماتیک، تنظیمات شستشو بسیار مهم هستند. این دستگاه‌ها معمولاً دارای گزینه‌های مختلف برای تنظیم متد شستشو هستند که این گزینه‌ها می‌توانند شامل نوع الیاف (خیلی حساس، متوسط یا معمولی)، دما و فشار آب و نیز نوع مواد شوینده باشند.

 خشک کردن قالی ها

 خشک کن‌های لوله‌ای یکی از روش‌های متداول برای خشک کردن فرش‌ها در قالیشویی‌ها است. این دستگاه‌ها عموماً از یک لوله بلند به عنوان محفظه برای قرار دادن فرش‌ها استفاده می‌کنند. ویژگی‌های خشک کن لوله‌ای عبارتند از:

 1. خشک کردن یکنواخت: این دستگاه‌ها به عنوان یک لوله بلند عمل می‌کنند و از بالا به پایین هوا را از فرش عبور می‌دهند. این باعث می‌شود هوا به طور یکنواخت از همه جا از فرش عبور کند و فرش به طور یکنواخت خشک شود.
 2. حفظ شکل و رنگ: چون فرش در داخل لوله‌ای نگهداری می‌شود و به نرمی خشک می‌شود، احتمال بروز چروک، پارگی یا ترکیب و تغییر رنگ کاهش می‌یابد. 
 3. کارایی: خشک کن‌های لوله‌ای به دلیل کارایی بالا و استفاده آسان از طرف قالیشویی‌ها ترجیح داده می‌شوند.

 خشک کردن قالی ها

 ترمیم یا رفو فرش در صورت نیاز

قالیشویی‌های مدرن مانند شربت اوغلی  خدمات ترمیم و رفو فرش‌ها را نیز ارائه می‌دهند. ترمیم فرش می‌تواند شامل پارگی ریشه یا الیاف، آفتاب‌سوختگی یا بید زدگی باشد. کارشناسان متخصص در این زمینه با استفاده از تکنیک‌های مختلف و مواد مناسب می‌توانند فرش‌ها را به حالت اصلی بازگردانند.

نحوه شستشوی فرش، مبل و موکت با دستگاه های خانگی در محل مورد نظر مشتر

قالیشویی‌ حرفه‌ای شربت اوغلی امکان ارائه خدمات شستشوی مبل و موکت در مکان مشتری را نیز دارند. این خدمات مزایای زیادی برای شما دارد، به خصوص زمانی که مبل یا موکت‌ها بسیار حجیم یا سنگین هستند و امکان حمل آنها به کارخانه قالیشویی وجود ندارد.

در این خدمات، کارشناسان با دستگاه‌ها و تجهیزات مخصوص به مکان مشتری می‌آیند و پس از شستشو، مبل یا موکت‌ها را در محل تحویل می‌دهند. این روش می‌تواند برای مبل‌های سلطنتی، مبل‌های راحتی، موکت‌های چسبیده به کفپوش و موارد مشابه مفید باشد.

نحوه شستشوی فرش

جمع بندی

نحوه کار قالیشویی شربت اوغلی می تواند به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند، شما با یک بار استفاده از خدمات قالیشویی ما، به مشتری ثابت تبدیل خواهید شد، برای ثبت سفارش می توانید از طریق سایت اقدام کنید یا برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • چرا باید از خدمات قالیشویی شربت اوغلی استفاده کنیم؟
  اگر کیفیت ارائه خدمات برای شما اهمیت دارد قالیشویی ما بهترین انتخاب است.
 • نحوه کار قالیشویی شربت اوغلی به چه صورت است؟
  به ترتیب به این صورت استک کارشناسی فرش، غبار روبی فرش، تفکیک فرش ها، انجام تنظیمات مناسب دستگاه قالیشویی و شروع شستشو، خشک کردن فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *